Multisenzorna soba je prostor s prijetnim ozračjem in posebno izbrano opremo. Eden od osnovnih namenov te sobe je, da se otroci v njej počutijo prijetno in sproščeno ter da so stimulirani preko različnih čutnih kanalov.

Naša multisenzorna soba je opremljena z vodno posteljo, ki daje občutek varnosti in topline. Postelja ima zvočnike, preko katerih se glasba prenaša na učence, ne samo preko slušnih dražljajev, ampak tudi preko taktilnih. V sobi so različni svetlobni pripomočki od svetlobnih laskov, krogle, barvni projektor, vodni stolp….

Pozitivni učinki sobe so številni: izboljšuje razpoloženje otrok, pozornost, koncentracijo in spomin, deluje sproščujoče, pomirja, zmanjšuje vedenjske težave, dviguje motivacijo, spodbuja občutenje in razumevanje različnih občutkov…

Posamezno obravnavo izvajamo glede na potrebe posameznega otroka in pri tem opazujemo njegove odzive ter terapijo prilagajamo glede na njegovo počutje in odzivanje na posamezne dražljaje.