Učenci, učitelji in starši smo tudi v tem šolskem letu pripravili že tradicionalno dobrodelno prireditev »Prijatelji prijateljem«. Tema letošnje prireditve je bila Maček Muri. Simpatičen Maček Muri budno spremlja vse dogodke v mestu. Obišče mačjo šolo, nogometno tekmo in se zaljubljen v Muco Maco z njo odpravi na pravo mačjo veselico. Gostje letošnje dobrodelne prireditve so bile članice vokalne skupine Jua in kitarist Domen Obilčnik. Dobrodelno prireditev  smo izpeljali v petek, 20. 4. 2018, v Kulturnem domu Ormož. Skoraj polna dvorana je razveselila prav vse mačkone in mačke v mačjem mestu. Zbrali smo 1049 EUR. Zbran denar je bil nakazan na račun Šolskega sklada OŠ Stanka Vraza Ormož. Namenjen bo plačilu šole v naravi in opremi senzorne sobe na šoli.