V sredo sta učence naše šole obiskali knjižničarka Leonida in njena nagajiva prijateljica Srečka. Obe učenci že dobro poznajo in njunega obiska so bili zelo veseli. Srečka, nagajiva kot je, je učence že v začetku razveseljevala s svojimi norčijami. Ko jo je Leonida končno umirila, je prebrala zgodbico z naslovom Božični lov za zakladom. Učenci so pozorno poslušali in komaj čakali, da so lahko tudi sami zgodbo obnovili. To pa še ni bilo vse. Srečka je učencem povedala, da bodo tudi oni poiskali zaklad, ki je skrit nekje v šoli. Z veseljem so se zapodili na hodnik, TODA, po šoli hodimo tiho in ne tekamo. Učenci so čisto tiho in počasi odšli proti jedilnici in na poti odkrili več zakladov. Največji pa jih je čakal pod novoletno jelko v jedilnici. Veselje se je nadaljevalo ob petju pesmice Cincincin…, ki jo je na harmoniko zaigrala, kdo drug, kot Srečka! Za zahvalo so učenci obe gostji povabili na čajanko. A o tem v drugem prispevku.