V torek, 28. 3. 2023, so učenci naše šole sodelovali na 16. Medobčinskem otroškem parlamentu občin Ormož, Središče ob Dravi in Sveti Tomaž.  Mladi parlamentarci so razpravljali o pomenu duševnega zdravja mladih, vplivu okolja na duševno zdravje, o lastnih virih moči in razmišljali ter podajali pobude o sistemskih spremembah za krepitev duševnega zdravja mladih.  Pri tem sta jim pomagali tudi strokovnjakinji iz Centra za krepitev zdravja in Centra za duševno zdravje otrok in mladostnikov ZD Ormož.

Aleš: »Všeč so mi bile delavnice o duševnem zdravju in spoznavanje vrstnikov z drugih šol. Želim si še več takšnih druženj.«

Žan: »Ponosen sem na našo predstavitev dela na šoli. Delavnice so bile zanimive. Spoznal sem nove prijatelje.«

Luka: »Veliko novega sem se naučil na delavnicah. Všeč mi je bilo tudi druženje, pogovor in spoznavanje novih prijateljev.«