Učenci Osnovne šole Stanka Vraza Ormož so februarja veselo pustovali. Šolske hodnike so napolnile princeske, klovni, Zorro, Minnie miška, Flash, Harry Potter in druge pustne šeme. Kot skupinska šolska maska so se učiteljice in mlajši učenci našemili v čebele, starejši pa v čebelarje in se tako predstavili na dnevu dejavnosti, ki je potekal v dveh delih. Prvi del dneva dejavnosti je potekal v soboto, 18. 2. 2023. Na ta dan so se učenci in učiteljice skupaj z razvojnim oddelkom vrtca Ormož udeležili pustne povorke v Središču ob Dravi, kjer so v kategoriji šolskih skupin dosegli 4. mesto. Zasluženo so se posladkali z mastnimi krofi.

Na pustni torek, 21. 2. 2023, je potekal še 2. del dneva dejavnosti. Na ta dan so se učenci in učiteljice OŠ Stanka Vraza ponovno združili z razvojnim oddelkom vrtca Ormož in se udeležili pustne povorke v Ormožu v okviru dogodka Fašenk v Ormožu. Z veliko truda, ki so ga vložili v izdelavo pustnih kostumov in predstavitev skupinske maske, so si med vsemi sodelujočimi skupinami priborili nagrado za najboljšo otroško etnološko masko. Ponosni so v šoli pripravili še razstavo kostumov in izobesili priznanje na šolskem hodniku.