Na občini so se odločili, da bodo ustanovili otroški občinski svet. Vanj so se vključili tudi učenci naše šole. Najprej smo se lotili spoznavanje nalog občine. Naloge so jim bile na skupnosti učencev šole predstavljene s strani mentorice, nato smo se o njih pogovarjali.

Ugotavljali smo, da občina večino nalog dobro opravlja. V sredo, 6. novembra, so se predstavniki učencev udeležili prve seje občinskega otroškega sveta. Tako kot predstavniki ostalih šol, so tudi oni predstavili svoja razmišljanja o obravnavani temi. Prisluhnili so še razpravi in predlogom ostalih udeležencev.

Na koncu so gospoda župana povabili, da bi nas kdaj obiskal, se nam pridružil pri pouku in tako spoznal, kako poteka delo na naši šoli.

Kristina Podgorelec, mentorica