Učenci PPVI z učiteljicama Marijo in Andrejo že več let obiskujemo knjižnico FKM v Ormožu. Ko smo začeli z obiski, v gradu še ni bilo dvigala. Zato smo Aleksa, ki takrat ni bil še tako velik, nosili po stopnicah. Po vgraditvi dvigala je bilo obiskati knjižnico veliko lažje.  Na otroškem oddelku so nas vedno prijazno sprejeli. Prva leta smo se tam le malo poigrali, prelistali kakšno knjigo in si kakšno tudi izposodili za branje v šoli. Kmalu pa so se naši obiski spremenili v sodelovanje v obliki knjižničnih uric, ki jih je za nas prijazno pripravila knjižničarka Leonida Šumenjak. Vedno je znala izbrati primerno zgodbo, ki smo ji z veseljem prisluhnili. Po branju smo včasih zaigrali kakšen prizor, drugič kaj narisali ali pa se le pogovorili o vsebini. Kmalu smo se opogumili in si začeli tudi za domov izposojati knjige. Doma smo jih prebirali s pomočjo staršev in o vsebini kaj narisali.  Konec lanskega leta pa smo slišali, da se bo knjižnica preselila v nove prostore. Nestrpno smo čakali, kdaj  jo bomo lahko obiskali na novi lokaciji in kakšna bo. Petega marca smo dočakali ta dan! Nova knjižnica nam je zelo všeč, v njej je veliko prostora in svetlobe. Police s knjigami so bolj pregledne in lažje je najti knjigo. Tudi prostor, kjer nas je pričakala knjižničarka Leonida, je prijazen, topel  in lep. Spet smo prisluhnili in zaigrali zgodbico, tokrat o zajčku,  in si izposodili vsak svojo knjigo. Vrniti jo moramo do aprila in takrat bomo spet prišli. Ostalim učencem bi radi sporočili, da čimprej obiščite novo knjižnico v Ormožu. Tudi učenci, ki uporabljate invalidske vozičke,  boste vanjo prišli z lahkoto. Ni nobenih stopnic.
                                                                                                     Učenci PPVI z učiteljicama Andrejo in Marijo