V ponedeljek, 29, septembra, smo se v okviru tehniškega dne odpeljali v Alenov domači kraj, Vinski vrh.

Sprehodili smo se do ene izmed najvišjih točk, kjer se nam je odprl pogled po bližnji miklavževski dolini in tudi daljni okolici. Proti jugovzhodu se griči spustijo do nižin. Tako smo lahko opazovali vse značilnosti obrobja slovenskega panonskega sveta. Ves čas našega sprehoda so nas obdajali skoraj že pobrani vinogradi.

Po dobri uri smo se vrnili k hišni številki 11 a, kjer domuje Alenova družina. Prijazno so nas povabili, da pri njih preživimo ta dopoldan. Alenov oče nas je seznanil z umetnostjo priprave kurišča v krušni peči, mama pa s pripravo slastne pice. Po obilni pojedini smo spekli še kostanj. Nekaj časa je ostalo za košarko in namizni tenis.

Vse prijetno hitro mine, tako je bila ura naenkrat toliko, da smo se morali vrniti v šolo.

Zahvaljujemo se Alenovim staršem, da so nam omogočili preživeti lep dan izven šolskih klopi. Bilo je koristno, hkrati pa tudi prijetno.

Učenci 6., 7., 8. razreda z učiteljicama Miro in Glorio ter učiteljem Alešem.