Teden otroka je letos potekal od 2. do 8. oktobra. “Zakaji in zatoji radovednosti”,  je bil naslov letošnje teme Tedna otroka. Ko nas zanimajo različne stvari, smo radovedni. Takrat pričnemo z raziskovanjem tistega, kar nas zanima. Prihajamo do novih izkušenj, znanja in spoznanj. Radovednost pomaga otrokom razumeti svet.

Na šoli so se v času Tedna otroka odvijale različne aktivnosti, ki so spodbujale radovednost učencev na vseh področjih. V začetku tedna so učitelji razveselili učence, ko so jim povedali, da v Tednu otroka ne bodo imeli domačih nalog. Učenci so bili nad novico zelo navdušeni. Dobili pa so prav posebno nalogo, ki so jo opravili v času pouka. V jedilnici šole jih je čakala škatla 1000 ZATO, 1000 ZAKAJ. V škatlo so tekom tedna učenci dajali različna vprašanja. Odgovore na vprašanja pa so učitelji za njih pripravili ob koncu tedna in jih izobesili na pano v jedilnici šole.V torek so mlajše učence šole obiskali učenci 1. razreda OŠ Ormož. Skupaj so preživeli čudovito dopoldne ob druženju in štafetnih igrah.V sredo so imeli vsi učenci šole športni dan, orientacijski pohod. Razdelili so se v mešane skupine. Učenci so se med seboj dobro povezali in sodelovali. Skrb starejših učencev za mlajše je bila res velika. Učenci so se orientirali s pomočjo spletne aplikacije, na postajah pa so reševali različne naloge in gibalne izzive.  Po športnem dnevu je potekal na šoli še kostanjev piknik skupaj s starši. Učenci so skupaj s svojimi starši nabrali veliko kostanjev.

Teden otroka se je zaključil s koncertom Eve Boto v Športni dvorani Hardek.