Po malici so se učenci z učiteljicami odpravili na travnik v bližnji okolici. S seboj so v nahrbtnikih vzeli vodo in povečevala za opazovanje cvetlic in živali v njihovem naravnem okolju. Pot jih je vodila mimo pokopališča do glavne ceste in mimo odlagališča za smeti. Pozorno so poslušali in upoštevali navodila za varno gibanje in hojo ob cesti. Pred gozdom so potem zavili na levo in se po stranski cesti spustili do travnika. Najprej so popili malo vode in raziskovanje se je pričelo. Ob pomoči učiteljic so poiskali cvetlice, ki so jih imeli na slikah. Slike so primerjali s cvetlicami v naravi. Poiskali pa so tudi nekaj travniških živali. Ob pomoči učiteljev so uspeli ujeti mravlje, hrošča, pajka in metulja. Naučili so se, da je potrebno z živalmi skrbno ravnati. Takoj po ogledu so jih spet spustili na prosto v naravo. Ob poti nazaj v šolo so še našli polža, ki so si ga tudi lahko ogledali. In že jih je pot vodila nazaj v šolo. V šoli so se nato najprej malo spočili in potem so si še ogledali fotografije, ki so se posnele na travniku.

Pa si na fotografijah oglejte kaj vse so učenci videli.

Marija Mohorič